Χάλκινο Μετάλλιο ο Κυριάκος Βασιλείου στο WKF Youth League στην Κροατία

Μεγάλη η επιτυχία για το Κυπριακό καράτε εφόσον ο Κυριάκος Βασιλείου πέτυχε 5 νίκες σε 6 αγώνες στην κατηγορία U18-Cadets +70kg και κατάκτησε το Χάλκινο μετάλλιο.

Ο Κυριάκος Βασιλείου κέρδισε διαδοχικά τους πρωταθλητές Βουλγαρίας Petrov R. με 3-0, Krnajac C. MΣερβίας 1-0, Stojadinovic T. Σλοβενίας 4-0, Vrankovic M.Κροατίας 1-0 ενώ έχασε 7-1 από τον Γάλλο Tadjer Adam νούμερο 1 στην παγκόσμια κατάταξη. Αγωνίστηκε στην συνέχεια στο repachage για το χάλκινο μετάλλιο εναντίον του πρωταθλητή Κροατίας Turkovic Vito όπου τον κέρδισε με 2-0 κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο. Στην κατηγορία του Κυριάκου μετείχαν 77 αθλητές.

Στο WKF Youth League στην Κροατία μετείχαν 69 χώρες με 3007 συμμετοχές αθλητών. Το συγκεκριμένο πρωτάθλημα είναι το μεγαλύτερο σε συμμετοχή αθλητών που διεξάχθηκε ποτέ.